Óvodából iskolába szakmai nap óvodapedagógusoknak

Óvodából iskolába címmel 2022. október 17-én szakmai napot rendeztünk városunk óvodapedagógusainak, amelynek kiemelt célja az volt, hogy a hozzánk járó gyermekek óvoda-iskola átmenetének megkönnyítése érdekében tanuljunk egymástól.

Tanítóink és tanáraink közreműködésével játékos műhelygyakorlatokon vettek részt az óvó nénik és bácsik. A Művészkuckóban képzőművészeti foglalkozások zajlottak, a NyelvElő teremben angol és német nyelvi vidám, játékos előadásoknak lehettek szem- és fültanúi a megjelentek, a Csicsergő Csalogányok Csalogatóján zenés-énekes bemutatót
láthattak, hallhattak és egy nagyon izgalmas természettudományos kísérletsorozaton is
kipróbálhatták a pedagógusok, hogy milyen is a játék, mint módszer az intézményben.

A forgószínpadszerű gyakorlatokat kerekasztal beszélgetés követte, ahol a résztvevők közös
eszmecserét folytattak a korai tehetségazonosításról, az iskolára felkészítésről, valamint az
óvoda lehetőségeiről a kisgyermekkori fejlesztésben.

 

Képek az eseményről: Óvodából iskolába szakmai nap óvodapedagógusoknak